Bitcoin News Today – Nagłówki na 3 lipca

Bitcoin odzyskuje nieco ponad $9,000.
Narracja tej nowej gospodarki może sprzyjać bykom Bitcoinów.
Ostatnie działania cenowe Bitcoin nie unieważniają jego korelacji z rynkiem akcji.
Bitcoin News Today – W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Bitcoin (BTC) śledził tradycyjne rynki. Jest to kolejny powód, dla którego cyfrowa waluta została złapana w tak wąskim zasięgu handlowym od początku maja. Ostatnio rynek akcji wydaje się być nieco stabilny, a jego obecna korekta zbliża się do pięt historycznego odbicia, które można określić jako „V-kształtne“ ożywienie.

Cena Bitcoin (BTC) Cena dzisiaj – BTC / USD

Zmiana globalnej narracji ekonomicznej może spowodować wzrost ceny Bitcoina.
Nie wydaje się, aby inwestorzy i przedsiębiorcy byli zbyt pewni, że szkody gospodarcze spowodowane przez globalną pandemię wkrótce się skończą. Obecny zakres obrotu akcjami jest bardziej prawdopodobny, dopóki więcej danych nie wyjaśni, w jakim tempie gospodarka będzie się odbudowywać.

Bez wątpienia miałoby to znaczący wpływ na działania cenowe największej na świecie waluty cyfrowej poprzez ograniczenie rynku w taki czy inny sposób. Wynika to z faktu, że Bitcoin ustanowił bardzo silną korelację z rynkiem akcji. W krótkiej perspektywie czasowej, to może się okazać na korzyść byków Bitcoin, jako specjalista rynku wskazuje, że zmiana globalnej narracji gospodarczej może zwiększyć cenę Bitcoin (BTC).

W czasie prasy, benchmarkowa waluta cyfrowa zmienia ręce na 9,132 dolarów po spadku o około 1,5 procent w ciągu ostatniego dnia. Bitcoin utknął wokół tego przedziału cenowego przez ostatnie kilka dni. Cyfrowa waluta spędziła nawet większą część ostatnich kilku miesięcy w przedziale od 9 do 10 tys. dolarów.

Bitcoin’s Recent Price Action nie łamie jego korelacji z rynkiem akcji

Słabość Bitcoinu nie unieważnia jego korelacji z rynkiem akcji. Wczoraj kupujący próbowali zepchnąć cenę waluty cyfrowej ponad 9 300 dolarów. Jednak wydaje się, że jest to punkt zwrotny, ponieważ odrzucenie w tym zakresie zepchnęło cenę waluty cyfrowej do jej obecnego poziomu. Bitcoin ustanowił silną korelację na rynku akcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jednak nie nastąpiło to do dziś.

Według danych Skew – platformy analitycznej BTC i S&P 500 – korelacja rośnie w ostatnim czasie. Wszystkie najlepsze indeksy zamknęły dzień na zielono z powodu danych o liczbie bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Pomimo lekkiego ożywienia, Bitcoin wykazuje pewne istotne oznaki słabości, gdyż odzyskuje nieco ponad 9 tys. dolarów.

Korelacja ta może się nieco zmniejszyć w krótkiej perspektywie czasowej, ponieważ oba aktywa wymieniają się po obu stronach. Niemniej jednak, mogą one wzrosnąć, gdy rynek akcji zacznie wykazywać tendencje w tym czy innym kierunku.